Адреса: майдан Свободи 4, 61022, Харків, Україна   Тел.: +38 (057) 707-54-20    е-Пошта: cnb@karazin.ua    Режим роботи: пн-пт (сб) 9.0019.00 (10.00 17.00)       EN
 

ЦНБ

Центральна наукова бібліотека має Статус національного надбання України!

Бібліотека  –  партнер Всесвітньої цифрової бібліотеки та Європеани!

Бібліотека в соціальних мережах: ЦНБ у Facebook   ЦНБ у мережі
         Twitter Twitter

 

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

 

 

 

    

Інформація для читачів

- Правила користування ЦНБ

- Правила користування документами у чит. залі відділу книжкових пам’яток, цінних видань і рукописів

- Порядок обслуговування користувачів у Центрі Інтернет-технологій

- Rules for users CSL

- Єдина картка читача*

- Віртуальна мапа учасників проекту

... 

Електронний каталог

Картковий каталог

eKhNUIR
Електронний архів університету

eScriptorium
Архів рідкісних видань і рукописів

 ... 

LIBRARIA
Архів української періодики онлайн

Karazin.Back2News
Архів оцифрованих періодичних видань
із фондів ЦНБ

 

Каталог періодичних видань

 ...

БАЗИ ДАНИХ

Wiley

Springer

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

EBSCO

Royal Society of Chemistry

Oxford University Press

Cambridge University Press

Institute of Physics Publishing

CUL Online

 

 

 

 

УВАГА! Шановні читачі!

У зв'язку з карантином бібліотека обслуговує читачів у дистанційному режимі.
 Використовуйте, будь-ласка, ресурси відкритого доступу

***

 • Що треба знати про новий коронавірус?
   

 • До Вашої уваги спецвипуск покажчика «Історія України»
  «Епідемії в Україні: сторінки історії» у форматі бібліографічного списку, підготовлений Національною історичною бібліотекою України. Із баз даних НІБУ відібрано документальний масив джерел, що висвітлюють тему спалахів попередніх епідемій на території України, а саме: карантинні заходи та організацію боротьби проти «іспанки», холери, чуми, тифу; повсякденну гігієну та втрати населення. Вебпосилання на повний текст джерел, які є у вільному доступі, прикріплено до бібліографічних записів.
   

 • Springer Nature - Безкоштовний доступ до ряду важливих підручників з усіх дисциплін

  Завдяки спалаху коронавірусу, який має небачений вплив на освіту, Springer Nature запускає глобальну програму підтримки навчання та викладання у вищих навчальних закладах по всьому світу. Віддалений доступ до освітніх ресурсів став важливим. Ми хочемо підтримати викладачів, викладачів та студентів у цей складний період та сподіваємось, що ця ініціатива піде на користь.

  Заклади зможуть безкоштовно отримати доступ до понад 500 ключових підручників у колекціях предметів електронних книг Springer Nature. Крім того, ми робимо ряд німецькомовних навчальних книг Спрингера з невідкладної медичної допомоги вільно доступними. Ці книги будуть доступні через SpringerLink принаймні до кінця липня.

  Нова програма є доповненням до ініціатив міжнародного вищої освіти (MIHE) Springer Nature для підтримки вчених та студентів у їхньому навчанні та навчанні в цей непростий час. Вчені можуть запитувати зразки електронних книг MIHE там, де вони вже мають друковані видання та можуть мати відкритий доступ до своїх систем управління курсами для книг, якими вони користуються. Знайдіть більше інформації тут.

  Дізнайтеся про все, що робить Springer Nature, щоб допомогти бібліотекарям тут.

  Більше інформації про цю ініціативу можна також знайти у цьому прес-релізі

  Безкоштовні списки назв підручника

   

 • Вебінари Web of Science + спеціальна серія. Квітень 2020
   

  Увага! Просимо обов'язково прочитати або прослухати інструкцію з підключення!Переконайтеся, що на комп'ютері встановлена операційна система вище ХР, і останні версії веб-браузерів (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer), включені спливаючі вікна, підключені колонки або висновок звуку. Якщо немає - зверніться в бібліотеку, науково-дослідний відділ або до системного адміністратора Вашої організації. Будь ласка, пам'ятайте, що віддалено налаштувати звук на комп'ютерах користувачів лектору неможливо. Підключатися до вебінару необхідно за 10-15 хвилин до початку, введення пароля не потрібно. Будь ласка, якщо у Вас є питання, вкажіть їх в анкеті при реєстрації. Відповіді на них будуть дані на відповідному вебінарі. Презентації будуть надіслані учасникам вебінару і запис доступна на нашому Youtube-каналі. Розклад і посилання для реєстрації наведені нижче в листі або доступні на нашому сайті.

   

  Зверніть увагу що деякі вебінари 45 хвилин, а спільний з компанією "Антиплагиат" 1,5 години.

  3 квітня
  Тема: «Наукова комунікація в цифрову епоху». Вирішуємо тести разом.

  Анотація: Запрошую слухачів курсу «Наукова комунікація в цифрову епоху». https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:UKMA+SCDA101+2020_T1/about  для обговорення 3 и 4 тижня і визначення алгоритму вирішення завдань.

  Уточнимо визначення показників h-index і як його розрахувати, impact factor, класичний та 5 річний, індекс оперативності. Знайдемо скільки видань певної країни в певному році мали impact factor і яким він був, яка кількість видань з impact factor є для обраних категорій. Розрахуємо кількість статей для групи науковців або установи за Web of Science Core Collection. Розберемо помилки яких припускаються при пошуку та аналізу інформації у Web of Science Core Collection та додаткових базах на платформі. Визначимо як знайти для заданої теми найцитованіші роботи, установи, що виконали більше робіт, видання, що друкують певною мовою.
  Час та реєстрація 11:00 – 11:45 https://bit.ly/2w6LXmm
  Час та реєстрація 16:15-17:00  https://bit.ly/2R6Ldou

  9 квітня
  Тема: Что мы знаем о коронавирусах: источники научной информации

  Анотація: Публикации по коронавирусам и коронавирусным инфекциям в ведущих научных журналах мира, входящих в базы данных на международной платформе Web of Science: Web of Science Core Collection, Medline, Russian Science Citation Index, Data Citation Index. Поиск наиболее влиятельных публикаций, авторов и научных организаций. Доступ к полному тексту публикаций. Анализ журналов в области вирусологии с помощью отчетов по цитируемости научных журналов Journal Citation Reports. Информация о коронавирусах в биомедицинских ресурсах Clarivate. Работа в режиме самоизоляции – возможности удаленного доступа к информационным ресурсам. 
  N.B. Вебінар російською мовою
  Час та реєстрація 9 апреля, 10:00-11:00 проводит Валентин Богоров и  Ирина Тихонкова, к.б.н. https://bit.ly/2R4a10i
  Час та реєстрація 9 апреля, 14:00-15:00 проводит Валентин Богоров и  Ирина Тихонкова, к.б.н. https://bit.ly/3bOLRPD

  10 квітня
  Тема: Ошибки, которых можно избежать при написании статьи.

  Все частіше ви запитуєте у нас про плагіат, припустимі відсотки запозичень, основи академічної етики. Пропонуємо долучитися до вебінару, організованого спільного з компанією Антиплагіат. 
  Программа
  Тема: Неформат или за что отклонили статью.
  Статья как атомная единица научной коммуникации. Структура статьи, форматы оформления публикаций. Референс-менеджер EndNote. Основы академической этики. Публикационный процесс и его участники. Их права и обязанности. Что я могу делать со своей статьей после публикации. Преступление и наказание в академической среде.
  Лектор: Ирина Тихонкова, к.б.н.
  Тема: Система Антиплагиат: оценка правомерности заимствований в текстах научных публикаций
  Проблема «copy-paste» в научных публикациях. Как работает система «Антиплагиат». Требования научных журналов к оригинальности рукописей: формальный и неформальный подход. Проблема самоцитирования в научных публикациях. Можно ли обмануть «Антиплагиат»
  Лектор: Ольга Беленькая
  N.B. Вебінар російською мовою
  10 апреля, 10:00-11:30 https://bit.ly/2w8gzEb
  10 апреля, 14:00-15:30 https://bit.ly/2V8N25R
  Серія: Ресурси Web of Science Group для успішної наукової діяльності
  Слухачі, що відвідають більше 90% часу кожного з трьох вебінарів серії отримують сертифікат учасника. При реєстрації вказуйте одну і ту саму електронну пошту.

  21 квітня 16:15-17:15
  Тема: Джерела наукової інформації: що ми знаємо про коронавіруси.

  Анотація: Публікації про коронавіруси та захворювання що ними викликаються у провідних наукових журналах світу, які проіндексовані на платформі Web of Science в базах Web of Science Core Collection, Medline, Data Citation Index. Мережа цитувань та пов'язані записи. Пошук найвпливовіших публікацій, авторів, наукових організацій. Доступ до повного тексту публікацій. Аналіз журналів в галузі вірусологія за Journal Citation Reports. Робота в режимі карантину - можливості віддаленого доступу до інформаційних ресурсів. Відповіді на Ваші запитання
  Реєстрація: https://bit.ly/2wVuHAX

  22 квітня 16:15-17:15
  Тема: Можливості ресурсів Web of Science Group Clarivate Analytics для успішної грантової заявки

  Анотація: З 2008 року з публікацій до Web of Science Core Collection додається інформація про грантову підтримку. Які можливості для науковця дають ці дані, як знайти якими фондами підтримувалися аналогічні дослідження, на яких дослідженнях фокусується певний фонд та чи мали українські науковці успішні грантові заявки. Зупинимося на процедурі оцінювання грантових заявок. Повторимо як знайти літературу, видання, впливових науковців, проаналізувати інформацію та знайти фінансування і оцінити власні шанси за допомогою платформи Web of Science. Уточнимо як створити та підтримувати у актуальному стані авторські профілі ORCID, Publons. Відповіді на Ваші запитання
  Реєстрація: https://bit.ly/39DQ7je

  23 квітня 16:15-17:15
  Тема: Публікації у виданнях, що індексуються у Web of Science: міфи та реальність

  Анотація: Критерії якості наукових видань. Бізнес-моделі видання. Пошук видання з безкоштовною публікацією. Публікаційний процес. Структура статті. Оформлення рукописів за форматом журналу. Робота з EndNote. Рецензування. Причини відхилення статей. Розповсюдження публікації. Що недопустимо в науковій комунікації. Підбір та перевірка індексації видання у Web of Science. Відповіді на Ваші запитання.

  Реєстрація https://bit.ly/2JwtWB3

   14-29 квітня стандартні серії вебінарів російською мовою розклад на https://clarivate.ru/webinars 

  ЗВЕРНІТЬ УВАГУ на вебінар у другій серії про відбір видань до Web of Science

  

 

   

 

Про бібліотеку

КОНФЕРЕНЦІЇ

ВИСТАВКИ

Події

 

БАЗИ ДАНИХ 

Вікно в Америку
Window on America in Kharkiv
Віртуальний бібліограф

Форум

Бібліотеки закладів вищої освіти

Зональний методичний центр, бібліотеки ЗВО Харківської зони
Вища школа Харківщини - кращі імена 2019
Конкурс «Бібліотекар року 2019»

Професіоналам

Секція з організації та зберігання інформаційних ресурсів Науково-методичної бібліотечної комісії МОН України

УНІВЕРСИТЕТ

  Бібліотека в соціальних мережах: ЦНБ у Facebook Karazin.library   ЦНБ у мережі
         Twitter Twitter

Профком

     
АДРЕСА
майдан Свободи 4, Харків 61022 Україна
Тел.: +38 (057) 707-54-20
Факс:+38 (057) 705-12-55
cnb@karazin.ua

© 1998-2019