Window on America
          Kharkiv Facebook
Центральна наукова бібліотека
Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
English Про нас / Наша місія / Заходи / Ресурси / Приєднуйтесь!

Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні підтримує низку інформаційних центрів у різних регіонах України. Ці центри "Вікно в Америку" розроблені з метою надання актуальної інформації про США та поповнення фондів бібліотек англомовними виданнями.

Історія Центру розпочалася у вересні 2003 р., коли Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна отримала грант від Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні на відкриття Центру „Вікно в Америку”. Було придбане сучасне комп’ютерне обладнання, принтер, ксерокс, телевізор і DVD-програвач. До ресурсів Центру надійшли унікальні енциклопедії, довідники, англомовні навчальні курси, ліцензійні відеофільми та фільми на DVD. З самого початку реалізації цього гранту ми дотримувалися умови, що вільний доступ до інформації про США буде надаватися усім бажаючим, а не тільки університетським користувачам. Вперше університетська бібліотека надала можливість користуватися повноцінною інформацією про США усім жителям Слобожанщини.

Обслуговування користувачів здійснюється у автоматизованому режимі видачі літератури. Користувачам були запропоновані також різноманітні культурно-просвітницькі заходи. У червні 2004 р. розпочався проект „Кіновечори у четвер” з переглядом кращих американських фільмів з колекції Центру. Одна з перших презентацій - презентація відеофільму „Freedom: a history of US” - була присвячена національному святу США – Дню пам’яті. Її провів волонтер Корпусу Миру Девід Джонсон. За минулі роки було організовано чимало заходів – лекцій, виставок, зустрічей спілкування, які надавали можливість отримати різноманітну інформацію про США, отримати (або удосконалити) навички з англійської мови. У Центрі працювали 6 волонтерів Корпусу миру, читали лекції і спілкувалися американські фахівці, друзями Центру є випускники програми Фулбрайта та Програми для майбутніх лідерів – FLEX - і викладачі факультету іноземних мов університету. У 2007-2009 рр. були отримані гранти Посольства США на розширення діяльності Центру „Вікно в Америку” (придбання комп’ютерів та іншої техніки, оплата підвищенні кваліфікації працівників Центру, у т. ч. участі у міжнародних конференціях).
У 2009-2010 роках Центр продовжував інтенсивно працювати, надаючи у вільний доступ свої ресурси для усіх бажаючих (колекція літератури нараховує 1700 примірників, є колекція з 200 ліцензійних фільмів). Щомісячно у Центрі проводяться виставки, продовжується традиція проведення клубів спілкування та переглядів фільмів.У 2010 році Центр отримав від Посольства США в Україні нову програму для вивчення англійської мови Rosetta Stone, з якою можна працювати на комп'ютері індивідуально.
За грантом 2011 року у Центрі була відкрита зона WiFi за сприяння Посольства США в Україні за Програмою "Вікно в Америку".
Наприкінці 2011 року у Центрі з'явилась можливість працювати з iPad та електронною книгою Kindle, які були отримані від Посольства США.


Центр „ Вікно в Америку” дякує за постійну підтримку Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні!


Усі жителі Слобожанщини можуть отримати у нашому Центрі „Вікно в Америку” інформацію про США: історію, уряд, культуру, суспільство і цінності, а також вільний доступ до ресурсів Інтернету.
Чекаємо на Вас і сподіваємося, що наш Центр стане справжнім осередком американської культури у Харкові, місія якого полягає в сприянні взаєморозумінню між нашими державами.

Наша адреса:

Центр "Вікно в Америку"
Центральної наукової бібліотеки
Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
майдан Свободи 4, Харків 61022
Teл. (+38 057) 707-51-76
Ел.пошта: woa.cnb@karazin.ua

Час роботи:

понеділок -  п'ятниця 9.00 - 19.00
субота 9.00 - 17.00
неділя вихідний
Останній четвер щомісяця
санітарний день
Головна


© 2004-2018