Лекція "Бібліотека американського університету"
Photo


15 листопада 2007 року відбулася зустріч співробітників Центральної наукової бібліотеки ХНУ імені В.Н.Каразіна з колегами з США. З лекцією „American University Library” виступили Скарлет Сволл та Кетрін Мелстед, волонтери Корпусу Миру, які співпрацють з Інформаційним центром "Вікно в Америку" ЦНБ університету.


Photo Гості розповіли про роботу американської університетської бібліотеки, про свій професійний досвід роботи в якості директора (Скарлет) та бібліографа (Кетрін). Слухачі відмітили багато спільного в діяльності бібліотек наших країн, наприклад: принципи формування фондів, використання новітніх технологій, забезпечення навчального та наукового процесів матеріалами, рекомендованими викладачами для самостійної роботи студентів. Оскільки в США також актуальним є питання браку місця для розміщення фондів, схожим виявився й підхід до критеріїв виключення літератури з фондів бібліотеки. Багато спільного й у послугах, які надаються користувачам. Так ЦНБ використовує міжнародний досвід з участі у консорціумах, які сприяють отриманню доступу до електронних баз даних. Бібліотекарі дізналися про джерела фінансування університетської бібліотеки в Сполучених Штатах та розподіл коштів на різні потреби діяльності бібліотеки. І навіть позаздрили бездоганному функціонуванню системи захисту матеріалів у американських університетських бібліотеках.
Після закінчення лекції гості відповіли на питання колег з ЦНБ, оглянули бібліотеку та висловили сподівання на продовження обміну досвідом.

Події