Виставка українських рушників «Упертість в добрих справах»

у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
16 квітня 2013 р. о 13.00 у конференц-залі Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (9-й поверх) відбудеться презентація виставки українських рушників «Упертість в добрих справах», на якій будуть представлені рушники родини Лариси Олегівни Дешко, представниці славетного роду Каразіних.
Присутні зможуть почути розповідь про історію рушника, який представлений у читальному залі № 4, він є справжнім оберегом бібліотеки, на якому вишита історія Університету, філософський вислів «Упертість в добрих справах». Сам В. Н. Каразін у листі до І.Ф.Тимковського у 1803р. писав так : «Ми зробимо незрівнянно більше, ніж передбачають наші недоброзичливці! Вони виміряли свої політичні сили, але для вимірювання нашої упертості в добрих намірах не мають вони масштабу». Читачі ЦНБ - студенти, науковці, викладачі – з душевним теплом читають ці слова, відвідуючи бібліотеку. Вишивала цей чудовий рушник Лариса Геращенко (мати Л. О. Дешко) за малюнком Ольги Гордієнко. Презентація буде супроводжуватися розповіддю про історію роду Каразіних.
У заході візьме участь Аксьонова Наталя Володимирівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства ХНУ імені В.Н.Каразіна, яка представить презентацію про коди і символіку українського рушника.
Свого часу у передмові до видання «Каразінська каплиця» Лариса Олегівна Дешко написала: «Моя мета не тільки передати родинну історію, хоча з подібних оповідей і складається історія країни загалом, я хочу показати, якими патріотами були наші співвітчизники, яким високим був рівень устремлінь їхніх душ».
Запрошуємо всіх, хто не байдужий до історичних і культурних традицій українського народу, хто цікавиться історією роду В.Н. Каразіна, засновника Харківського університету.

Photo
Головна сторінка