Виставка "Польська книга у фондах ЦНБ"
30 листопада 2004 року у виставковому залі Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відкрилася виставка "Польська книга у фондах ЦНБ". Виставка організована в рамках року Польщі в Україні та проходитиме протягом двох тижнів (рукописи та стародруки експонуються тільки один день).

В урочистому відкритті взяли участь Генеральний Консул Польщі в Україні пан Ярослав Ксьонжек, представники Консульства, Польського культурного товариства Харкова, Польського Дому, Французького культурного центру, Британської Ради в Україні, Американського центру, бібліотек Харкова, а також викладачі, співробітники та студенти навчальних закладів м. Харкова.

Польська колекція Центральної наукової бібліотеки університету імені В.Н. Каразіна представлена рукописами, стародруками, рідкісними книгами XVI – XVIII ст., виданими у Польщі латиною та польською мовами, а також польською мовою у різних містах Європи. Вона налічує біля 200 видань. Окрім того, в бібліотеці зберігаються прижиттєві та рідкісні видання польських письменників XIX та початку XX ст. Це видання О. Міцкевича, Ю. Словацького, Г. Сенкевича, Б. Пруса та інш.

Колекція польської літератури бере свій початок від часу заснування Харківського університету та його бібліотеки. Ще в 1819-1820 рр. професор П.П. Гулак-Артемовський читав в університеті курс польської мови.

Під час перших ста років існування бібліотеці були подаровані разом з бібліотеками професорів, викладачів книги польською мовою. Багато з них зберегли автографи авторів, а також самих власників бібліотек – видатних учених Харківського університету: О.А. Потебні, Н.І. Криштафовича, Н.Ф. Сумцова.

У особистій колекції видатного релігійного діяча та письменника ХVШ ст. Стефана Яворського, яка зберігається в ЦНБ, знаходяться рідкісні книги польською мовою.

Усього на виставці представлено біля 350 видань.

Бібліотека планує почати роботу над створенням каталогу польської колекції.

Назад