«Фотографы Харьковской губернии (1851–1917)»

photo
4 червня 2008 р. у конференц-залі
Центральної наукової бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна відбулася презентація книги
«Фотографы Харьковской губернии (1851–1917)»,
що вийшла з друку у квітні 2008 року у видавництві «Издательство САГА».


Це видання - художньо-історичний фотоальбом довідково-біографічного характеру. Автори-укладачі: С. А. Голота, М. Є. Жур, А. Ф. Парамонов, А.Є. Хільковьский.
Альбом «Фотографи Харківської губернії (1851–1917)» вперше розповідає про 250 фотографів та фотографічних закладів Харківської губернії. Представлено понад 980 старих і рідкісних фотографій. Видання є унікальним завдяки найбільш змістовній біографічній інформації про фотографів та завдяки зібраним у довіднику рідкісним ілюстраціям-фотографіям Харківської губернії. Фотоальбом практично не має аналогів в Україні, а також серед більш як 50 колишніх губерній Російської Імперії.
Подані в альбомі фотографії навіть через 100 років не втратили своєї історичної, художньої й пізнавальної вартості та вміщують важливу інформацію не лише для тих, хто захоплюється історією фотографії. Альбом адресовано всім, хто цікавиться історією Харкова та Слобідської України, широкому колу колекціонерів і книголюбів, історикам, мистецтвознавцям, художникам, літераторам, етнографам, архітекторам, працівникам музеїв й архівів, краєзнавцям.
В альбомі були використані фото й матеріали із зібрань та архівів авторів-укладачів, а також багатьох організацій і приватних осіб.
photo
Головна