Нова колекція у фондах ЦНБ

Photo
Професор Вассос Карагеоргіс
та директор ЦНБ Ірина Журавльова
19 березня 2007 р. ЦНБ відвідав директор Фонду Анастасіоса Г.Левентіса професор Вассос Карагеоргіс. Метою візиту була презентація колекції грецьких книг, подарованих бібліотеці фондом. Ця колекція започаткувала створення в ЦНБ бібліотеки з історії, культури та мистецтва Греції та Кіпру. Зараз перші 225 книг з цієї колекції представлено у відкритому доступі в залі інформаційного сервісу (ЦНБ, кімн. 8-16).
Під час візиту проф. Карагеоргіс виступив з лекцією „Жінки в міфології та релігії Кіпру”, а також відвідав філію ЦНБ на вул.Університетській, 23 для ознайомлення з грецькими рукописами з фонду бібліотеки, які були відреставровані на кошти гранту Фонду Левентіса.
Професор Вассос Карагеоргіс - відомий кіпрський вчений, видатний археолог та громадський діяч. Йому належать фундаментальні наукові праці з археології, історії стародавнього Кіпру та Східного Середиземномор'я, а також з вивчення кіпрської культурної спадщини. Професор Карагеоргіс бере велику участь у долі грецької культурної спадщини Украіни, є ініціатором багатьох проектів. Його діяльність відзначена званням «Відмінник народної освіти України» за значний внесок у створення наукової бази Маріупольського державного гуманітарного університету. Вассос Карагеоргіс є почесним професором цього сучасного вищого навчального закладу України. Він нагороджений медаллю Григорія Маразлі Одеської міської ради, якого удостоюються громадяни світу за внесок у розвиток міста.
В жовтні 2005 р. проф. Карагеоргіс відвідав Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна і з лютого 2006 р. Фондом Левентіса здійснюється фінансування робіт із збереження грецького рукописного зібрання ЦНБ ХНУ імені В.Н. Каразіна.

Presentation
Презентація колекції

Greetings
Подарунок професорові Карагеоргісу

Rare Books
Візит професора Карагеоргіса до відділу рідкісних книг та рукописів ЦНБ
Події