Харківське міське товариство греків «Геліос»
за підтримкою Посольства Грецької Республіки в Україні
та Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
в рамках Днів грецької культури 2005 року представляють


виставку фоторобот Євгена Лєгача

«СВЯТОЙ АФОН: МИР ГАРМОНИИ И ВЕРЫ»

На виставці представлені фотографії, зроблені автором під час перебування на Святій Горі у 2002, 2003 та 2004 рр. Експозиція складається з 3 частин: пейзажі Святої Гори, жанрові фотографії, святині афонських монастирів. Особливий інтерес представляють унікальні фотографії Святих Реліквій афонських монастирів, які раніше не були опубліковані в альбомах та проспектах. Їх фотографування проводиться тільки з благословення ігуменів монастирів.

Євген Лєгач народився у 1966 р. у Закарпатській області в родині православного священика. Закінчив Харківській медичний інститут за фахом «загальна хірургія». Зараз працює у науково-дослідному інституті. Кандидат медичних наук, лауреат премії Президента України для молодих учених, автор більше сорока наукових робіт.
Вперше відвідав Святу Гору Афон у 2002 році, де прожив близько двох місяців у Пантелеймонівському монастирі, ігуменом якого в 70-х рр. був його двоюрідний дід. Потім він неодноразово відвідував Святу Гору, зустрічався з насельниками та старцями святих обителей та скитів, розповідав їм про велику кількість онкологічних хворих та інших страждальників України.
У 2004 році з благословення ігумена монастиря Ватопєд та ради старців в дарунок харків'янам була передана чудотворна ікона Божої Матері «Всецариця», яка має особливу благодать оказувати допомогу онкологічним хворим. Ікону було освячено в численних святинях Афону.

На виставці представлено 40 фотографій.

Виставка демонструється в фойє 8 поверха Центральної наукової бібліотеки (пл.Свободи, 4) з 18 жовтня по 15 листопада 2005 р. з 9.00 до 19.00.
Субота: з 10.00 до 17.00.
Авторська презентація виставки – 26 жовтня о 17.00.

Назад