Презентація книжок

           23 квітня 2012 р. о 15.15 у конференц-залі ЦНБ відбудеться презентація книжок видавництва "Издательство САГА".
           У презентації візьмуть участь представники видавництва, автори та укладачі книжок, викладачі історичного факультету, краєзнавці, студенти, працівники бібліотек міста.
           Учасникам заходу організатори пропонують взяти участь у лотереї з розіграшу презентованих книжок.

Будуть презентуватися книги
:

Куделко С.М., Тарасова Л.И. Харьков: хроника столетий. – Х.: «Издательство «САГА». – 2010. – 394 с.
Хроніка, яка підготовлена істориком С.М.Куделко (період до 1917 р.) і журналістом Л.І.Тарасовою (період 1917-2010 рр.), налічує близько 5 000 подій, що сталися у Харкові протягом 356 років. Читачі узнають про те, як будувався і розвивався Харків, про велику кількість його заслуг, що відмічені визначенням «перший». Узнають імена великих учених, які жили і працювали у Харкові, імена відомих діячів мистецтва і багатьох інших харків’ян, які своєю працею прославили наше місто.
Харьков: справочник по названиям: 7000 улиц, площадей, скверов, районов… / Составители: Е. Н. Дмитриева, Е. В. Дьякова, Н. М. Харченко; под. общ. ред. С.М. Куделко – Харьков: «Издательство САГА», 2011. – 432 с.
Книга налічує близько 7 тис. заміток, що розповідають про урбанімічні об'єкти Харкова (вулицях, майданах, скверах, адміністративних та історичних ройонах), їх назв і змін у назвах.. Також представлена інформація про такі географічни об'экти, як височини, яри, річки т ін. Книга допомагає дізнатися, як розвивався і змінювався Харків. Ці процеси відображені у назвах вулиць, селищ та інших міських об'єктах. Для написання довідника автори використовували архівні документи і публікації минулих років. Книга розрахована на краєзнавців, істориків, географів, студентів і учнів, усіх, кого цікавить минуле міста Харкова.

Альбом выставки XII археологического съезда в Харькове / Под ред. и предисл. Е. К. Редина – Х.: Издательство САГА, 2011. – 2, 25, LVI с., 300 илл. Печатается по изданию: Альбом выставки XII археологического съезда в Харькове. Под редакцией и с объяснительным текстом проф. Е. К. Редина. Исполнено и издано художеств. фототипией К. А. Фишер. Москва. Кузнецкий мост, № 11. / Москва. Типолитография Н. И. Гроссман и Г. А. Вендельштейн, Маросейка, Малый Златоустовский пер., дом Хвощинского. 1903.
XII Археологічний з'їзд (1902 р.) залишив незгладимий слід у культурному і науковому житті Харкова. Ні до цього з'їзду, ні тривалий час після нього нічого подібного у нашому місті не відбувалося. З’їзду, його підготовці, основним організаторам присвячені книги і статті, дисертаційні дослідження і конференції. Серед багатої культурної спадщини цієї події – каталоги унікальних виставок, які надають нам можливість з усією повнотою представити не тільки розмаїття матеріалів, що демонструвалися, але й скласти уяву про рівень розвитку багатьох гуманітарних наук у Харківській і прилеглих губерніях на початку ХХ сторіччя. Сучасний читач почерпне багато корисного з перевиданої спадщини XII Археологічного з'їзду, тим більше, що багато з того, що було представлено на його грандіозних виставках, на жаль, не пощадив час і ми зможемо тільки в даних джерелах побачити те, чим могли милуватися і захоплюватися наші попередники.
Головна