Презентація планшетної фотовиставки
«Великий даритель жизни – Георгиос Папаниколау»


           ХАРКІВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ “ГЕЛІОС”
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н. КАРАЗІНА

2 листопада 2012 р. о 15.00 у Центральній науковій бібліотеці (хол 8 пов.) відбудеться відкриття планшетної фотовиставки «Великий даритель жизни – Георгиос Папаниколау» з демонстрацією документального фільму «Георгиос Папаниколау. Пап-тест.».

Експозиція присвячена 130-річчю від дня народження і 50-річчю від дня смерті Георгіоса Папаніколау. Виставка представлена Одеською Філією Грецького Фонду Культури.
 
«…Моя мечта – не разбогатеть, даже не прожить счастливо,
а работать, действовать и творить, делать то,
что достойно человека честного и сильного».
Г.Папаніколау

PlakatГеоргіос Папаніколау (13.05.1883 - 19.02.1962)
народився у м. Кімі (о. Евбея). Закінчив медичний факультет Афінського університету у віці 21 рік, служив в армії, працював і продовжив післядипломну освіту в Німеччині в університетах Йєни, Фрайбурга і Мюнхена. У 1910 р. захистив докторську дисертацію у Мюнхенському університеті за темою: «Визначення статі ракоподібних».
У вересні 1914 р. влаштувався на роботу до відділення анатомії Корнелльського університету, США. У 1928 р. представив роботу «Новий метод діагностики раку», але цю роботу не відразу оцінили онкологи і гінекологи.
У 1924 р. Г.Папаніколау отримує звання професора, у 1927 р. він стає громадянином США і лише у 1939 р. лікарі у США запровадили його методику ранньої діагностики раку «Пап-Тест».
У листопаді 1961 р. Г. Папаніколау залишає університет Корнелла, щоб очолити Інститут раку в Майамі, але працював він там недовго.
19.02.1962 р. Г. Папаніколау помер від серцевого нападу.
У некролозі Інституту раку його назвали «дарителем життя - одним із обраних людей Землі».

Г. Папаніколау був ученим першої величини і здобув загальне визнання «батька сучасної цитології». Його метод було визнано лікарями «як найбільше практично значиме і корисне відкриття в галузі дослідженняя пухлинних хвороб», що дозволяє виявити рак на початкових стадіях.
За свої праці Г.Папаніколау відзначений багатьма нагородами: 52 міжнародні премії, у т.ч. 12 вельми престижних - Бордена, Ласкера, Ейморі та ін.
У Греції під час опиту 2009 року «Великі греки» (як в Україні «Великі українці») у «Золотих десятках» щодо великих лікарів другі місця були віддані Г. Папаніколау і М. Амосову.

На 18 планшетах представлені документальні фотографії та інформаційні матеріали про життя, навчання, роботу, службу в армії, дослідницьку діяльність, також відгуки сучасників, колег, премії та почесні відзнаки Георгіоса Папаніколау – найвидатнішого дослідника медичної науки ХХ сторіччя, грецького лікаря, доктора Пап.
На планшетах також представлена хронологія світових наукових відкриттів за 1883-1961 рр., у тому числі удостоєних Нобелівських премій.

Документальний фільм: «Георгіос Папаніколау. Пап-тест».
Режисер Лефтеріс Ксантопулос, 2008., Греція (тривалість 50 хвилин, мова – грецька).
Переклад російською мовою здійснений студентами факультету РГФ ОНУ ім. І.І.Мечникова під керівництвом Н.Подковирофф.

Головна