Л.О. Дешко
«Каразінська каплиця. Історія. Фотографії. Документи»


Book
17 листопада об 11.30 у конференц-залі Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбудеться презентація книги Л.О. Дешко «Каразінська каплиця. Історія. Фотографії. Документи», яка була видана  у Києві у 2009 році.
Киянка Лариса Олегівна Дешко, дочка О. А. Геращенка – представниця роду Каразіних, яка дійсно зацікавлено і творчо відноситься до історії свого роду, бажаючи передати її прийдешнім поколінням. Багаторічні клопотання на захист Краснокутського дендропарку, збереження місць поховання своїх видатних предків, допомога Кручанській сільській школі, копітка дослідницька робота в архівах і бібліотеках, надання допомоги дослідникам життя і діяльності В. Н. Каразіна, численні публікації – все це суттєвий внесок Л. О. Дешко у збереження всього того, що  пов’язано з іменем засновника Харківського університету.
В.Н. Каразін народився у 1773 році у селі  Кручик Богодухівського району на Харківщині. Він прожив 69 років і помер у м. Миколаєві у 1842 р., де й був похований на Миколаївському кладовищі. Каплицю над похованням було зведено у 1868 році коштами родини Каразіних та Харківського університету.
Книга присвячена темі збереження пам’яті  останнього притулку людей, які віддали своє життя , творчість, працю на  процвітання  своєї країни.
Л.О. Дешко вивчила та дослідила епітафію В.Н. Каразіна, зібрала і  проаналізувала матеріали з історії  останнього спочинку вченого. Своєю книгою автор привертає  увагу громадськості до  долі некрополя Каразіних у м. Миколаєві та закликає  зберігати національну пам’ять.
Головна сторінка