Електронна бібліотека України
30 січня в приміщенні Бібліотеки відбулася зустріч учасників проекту «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України».
Великий міжнародний проект об'єднав Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Києво-Могилянську академію та Києво-Могилянську Фундацію Америки, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича та Нортвестерн Університет США, Всекраїнську асоціацію "Інформатіо-консорціум".
Цей проект є відкритим, до нього можуть долучитися всі університети України. Проект підтримуеться також Агентством з міжнародного розвитку США USAID).
Мета проекту — інтеграція української академічної спільноти до світової науки, подолання відірваності від світового наукового контексту. Реалізація проекту дасть можливість забезпечувати, підтримувати та вдосконалювати інформаційну базу, необхідну для навчальної та науково-дослідницької роботи українських учених і фахівців та відповідні механізми обміну інформацією з метою інтеграції українських науковців до міжнародної світової академічної спільноти. Учасники проекту реалізують його у відповідності до затвердженого плану та порядку. Необхідною складовою проекту є створення Центру знань в кожному університеті та відповідно створення соціальної наукової мережі Центрів Знань в Україні в цілому. Створення такої мережі ще не має аналогів в Україні. Центри забезпечать доступ до найважливіших зібрань світових інформаційних ресурсів, що покриють всі галузі знань (наука, техніка, медицина, соціальні та гуманітарні науки): Бази даних EBSCO; Електронні журнали видавництв Elsevier, Springer, Oxford University Press, Emerald (E-Management Xtra), Institute of Physics, JSTOR, Association for Computing Machinery, Nature Publishing Group та інші. Планується також створити портал управління е-ресурсами.
Ще одне завдання Центрів – подолання проблеми низької якості наукових досліджень та університетської освіти. Маючи можливість вільного виходу у «широкий науковий світ», обміну інформацією, думками, поглядами, наші студенти та науковці матимуть змогу співставити рівень своїх досліджень, рівень їх актуальності зі світовим контекстом.




